flaga-Polski

100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - TURNIEJ BADMINTONA

CS AKADEMOS

15.12.2018

WIECEJ INFORMACJI

Zajęcia sportowe z badmintonem to idealny wybór zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych !

Uprawianie badmintona ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój młodego organizmu. Poprzez gry i zabawy z elementami badmintona bezpośrednio wpływamy na rozwój ogólnej sprawności psyhofizycznej dziecka. Na naszych zajęciach dbamy o to aby rozwój dziecka ukierunkowany był na posczególne cechy takie jak: poprawa koordynacji wzrokowo – ruchowej, poprawa stabilizacji i utrzymania równowagi, poprawa zdolności skakania i lądowania oraz zdolność do szybkiego poruszania się i zmiany kierunków biegu. Dzięki rakiecie i lotce, które dla większości są nowe i nieznane,dostarczamy bardzo dużo radości z zajęć. Dopasowanie trudności do poszczególnych grup i osób jest zawsze dokładnie analizowane po to aby każde dziecko poczuło sie jak zwycięzca.

Badminton niesie wiele dobra. Podczas treningu angażujemy wiele grup mięśniowych a interwałowy charakter pracy pozwala na spalenie wielu kalorii podczas jednej sesji treningowej.

Jeśli chodzi o spalanie kalorii to 480 to standard. Grupa średniozaawansowana spala od 900 do 1300 kalorii podczas 1h treningu. Ponadto wzmacniamy stawy i ścięgna, mięśnie głębokie co przekałda się na korekcję wad postawy ciała. Gra w badmintona wzmacnia układ krwionośny i zwiększa wydolność organizmu. Podczas treningu badmintona obniżamy poziom cukru we krwi i wzmacniamy mięsień sercowy.

Sprawdz sam !!!

Badminton jest w brew pozorom sportem ogólnorozwojowym. Aby zostać profesjonalnym  zawodnikiem potrzeba nam dobrej kondycji, techniki, wysokiej koncentracji, odporności na stres. W dodatku szybkość ,zwinność  oraz koordynacja są również niezbędne. Wszystkie te sprawności poprawiamy uprawiając właśnie ten sport. Doskonalone systematycznie ułatwią Wam oraz Waszym dzieciom funkcjonowanie w pracy czy w szkole.