flaga-Polski

100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - TURNIEJ BADMINTONA

CS AKADEMOS

15.12.2018

WIECEJ INFORMACJI

fizjo

Opieka fizjoterapeutyczna jest nieodzowną częścią w procesie szkolenia sportowego. Wychodząc naprzeciw potrzebom, nasi zawodnicy od samego początku będą pod okiem specjalisty. Bezpieczeństwo oraz  prawidłowy rozwój jest dla nas priorytetem. Źle dobrana praca fizyczna czy też obciążenia treningowe mogą prowadzić do pogłębiania wad a nawet do dysfunkcji organizmu. Opieka ta, pozwoli osiągnąć najlepszy możliwy sukces sportowy nie ingerując w zdrowie, a wręcz poprawiając je.

Praca z fizjoterapeutą będzie odbywała się na trzech poniżej opisanych płaszczyznach

  1. Przeprowadzenie diagnozy prawidłowego funkcjonowania aparatu ruchu. Bardzo istotne dla nas jest wychwycenie wszelkich wad, które mogą utrudniać rozwój dziecka i funkcjonowanie w życiu codziennym oraz rozwoju sportowym.

  2. Wyprowadzenie nieprawidłowości. Każdy zawodnik i jego rodzic otrzyma wskazówki oraz opisane ćwiczenia, które będą indywidualnie realizowane. Część z tych ćwiczeń będzie wdrażana podczas treningu (w zależności od możliwości) a niektóre z nich, pozostaną do wykonania poza treningiem. W przypadku braku nieprawidłowości zawodnik otrzyma ćwiczenia na wzmocnienie swojej postawy.

  3. Wzmocnienie postawy ciała i prawidłowy rozwój. Gdy zostaną wdrożone ćwiczenia poprawiające wady postawy, dojdą do nich ćwiczenia stabilizacyjne, plyometryczne i ćwiczenia siłowe. Będą one ważnym elementem treningu zawodników na poziomie grupy srebrnej i złotej, ponieważ wzmacniają całe ciało.