flaga-Polski

100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - TURNIEJ BADMINTONA

CS AKADEMOS

15.12.2018

WIECEJ INFORMACJI

               Struktura treningowa w klubie sportowym Yonex Team Lublin

maluchy

     Dla dobra rozwoju dzieci i młodzieży utworzyliśmy trzy grupy treningowe. Brązowa, srebrna i złota.

Grupa brązowa jest przeznaczona dla początkujących i średnio zaawansowanych zawodników. Szkolenie w tej grupie zaczynamy od podstaw badmintona  a naukę prawidłowej techniki gry wprowadzamy poprzez  zabawy i podstawowe formy treningu. Zawodnik w tej grupie będzie miał możliwość opanowania wszystkich podstawowych uderzeń z przodu , ze środka  i z tyłu kortu oraz poznać prawidłową pracę nóg do wyżej wymienionych uderzeń.

Grupa srebrna przeznaczona jest dla osób, które opanowały podstawowe uderzenia i pracę nóg wdrażaną w grupie brązowej. W tej grupie nacisk położony będzie na udoskonalenie poznanych wcześniej uderzeń oraz rozszerzenie ich o niuanse, które są  niezbędne do poprawienia komfortu gry. Będzie to połączone z doskonaleniem  zdolności motorycznych. Zawodnicy w grupie srebrnej biorą udział we współzawodnictwie na terenie wojewóctwa lubelskiego w odpowiednich dla siebie grupach wiekowych.  Osoby te, będą miały wyznaczone cele do realizowania na kilku płąszczyznach tj. Płaszczyzna fizyczna, techniczna i startowa.

Grupa złota przeznaczona jest dla zawodników zaawansowanych, którzy opanwali zagadnienia techniczne z poniższych szczebli. Zawodnik w grupie złotej dysponuje dużym wachlarzem uderzeń oraz poprawną pracą nóg. Osoba będąca w tej grupie, będzie musiała w optymalny sposób połączyć życie codzienne  z życiem sportowym, ponieważ treningi będą towarzyszyć jej na co dzień.  Profesjonalizm sportowy, umiejętne  zarządzanie swoim czasem, ambicja  to tylko niektóre z cech  zawodników na tym poziomie.

 Każda osoba przystępująca do klubu trafia do grupy brązowej. Trenerzy na podstawie obserwacji decydują o awansach bądź też spadkach. Daty awansów będą wyznaczane raz lub dwa razy w sezonie. Klub Yonex Team Lublin to miejsce dla wszystkich,  zarówno dzieci , młodzieży jak i dorosłych. Tworzymy miejsce, które będzie przyjazne dla różnych grup wiekowych i będzie dostarczało dużo radości. Dla nas ważne jest dostarczenie przysłowiowego „ Fun’u „ ale również  wyszkolenie przyszłych mistrzów badmintona. A wiemy jak to zrobić ...